Studenti a studentky ÚFI mají letošní státnice úspěšně za sebou. Během čtyř dnů završilo své studium 52 absolventů a absolventek bakalářských a navazujících magisterských programů, jejichž výsledky byly tradičně slavnostně vyhlášeny na fakultním dvorku.
Ve čtvrtek 18. června jsme na Ústavu fyzikálního inženýrství úspěšně uzavřeli letošní státní závěrečné zkoušky. V pondělí, úterý a ve středu obhajovali své diplomové práce a skládali státní zkoušky studenti navazujícího magisterského programu Fyzikální inženýrství a nanotechnologie. Celkem jimi letos prošlo 29 studujících. Ve středu se k nim připojili také dva studenti programu Přesná mechanika a optika.
Výsledky byly slavnostně vyhlášeny ve středu odpoledne na tradičním setkání na dvorku fakulty u Pegase. Přítomné absolventy, vyučující i členy zkušebních komisí pozdravil ředitel ústavu prof. Tomáš Šikola. Jménem absolventů následně vystoupila Ing. Eliška Boleloucká.
Ve středu pokračovaly státní závěrečné zkoušky studentů bakalářského programu Fyzikální inženýrství a nanotechnologie. Letos jej úspěšně dokončilo 21 studentů a studentek. Jejich výsledky byly slavnostně oznámeny ve čtvrtek odpoledne, opět na fakultním dvorku. Úvodního slova se tentokrát ujal prof. Miroslav Kolíbal, za absolventy promluvila Bc. Aneta Opluštilová.
Pomyslnou tečkou za letošními státnicemi je FinalFire v areálu TS Sokol. Setkání studentů, absolventů, doktorandů i zaměstnanců ústavu nabízí prostor k oslavám, vzpomínání i plánování budoucnosti. Pro mnohé jde o poslední společné setkání před odchodem do nového zaměstnání, na doktorské studium nebo do zahraničí.
Všem letošním absolventům srdečně gratulujeme. Děkujeme, že byli součástí ÚFI, a přejeme jim, aby si z let strávených na našem ústavu odnesli nejen odborné znalosti, ale také přátelství, zkušenosti a chuť posouvat hranice svého oboru dál. Na absolventy bakalářského programu se těšíme po prázdninách.
